خواص

اسیدیته قهوه چیست؟ چطور آن را کنترل کنیم؟

اسیدیته قهوه

قهوه یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی‌های حال حاضر دنیاست که محبوبیت آن به صورت روزافزون بازهم بیشتر و بیشتر می‌شود. اگر از عاشقان قهوه باشید و یا اینکه می‌خواهید پا به دنیای قهوه بگذارید، شاید میزان اسیدیته قهوه و آثار آن بر روی سلامتی برای شما مهم باشد. در ادامه میزان اسیدیته قهوه و اثرات آن بر روی سلامتی را بررسی می‌کنیم تا به جواب سوالاتی که دارید، برسید.

اسیدیته قهوه چیست؟

اسیدیته و یا میزان اسیدی بودن یک ماده، با استفاده از مقیاس pH سنجیده می‌شود. این مقیاس مشخص می‌کند که یک محلول مبتنی بر آب چقدر بازی و یا اسیدی است. مقیاس pH از 0 تا 14 متغیر است. وسط این عدد یعنی 7 نشان دهنده خنثی بودن محلول است، هرچه از 7 این عدد کمتر شود و به سمت 0 برود، محلول اسیدی‌تر و هرچه از 7 به سمت 14 برود، محلول بازتر می‌شود.

به طور میانگین می‌توان گفت که تمامی قهوه‌ها اسیدی هستند و میزان pH آن‌ها بسته به موارد مختلفی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود، بین 4.85 تا 5.10 متغیر می‌باشد.

در واقع قهوه قسمت بسیار زیادی از طعم خود را مدیون 9 ماده اسیدی است که در خود دارد که این 9 ماده در کنار ترکیبات بی‌شمار دیگر، طعم بسیار منحصر به فردی به آن می‌دهد. این 9 اسید به ترتیب غلظت در قسمت زیر آمده‌اند:
1. کلروژنیک
2. کوئینیک
3. سیتریک
4. استیک
5. لاکتیک
6. مالیک
7. فسفریک
8. لینولنیک
9. پالمیتیک

عوامل تاثیرگذار در میزان اسیدیته قهوه

موارد مختلفی می‌توانند در میزان اسیدیته قهوه تاثیرگذار باشند که در ادامه برخی از مهم‌ترین آن‌ها را برای شما قرار داده‌ایم:

رست قهوه

نحوه و میزان رست و یا همان برشته کردن قهوه یکی از اصلی‌ترین موارد تاثیرگذار بر میزان اسیدی بودن قهوه است. طبق تحقیقاتی که انجام شده است، هرچه که دانه‌های قهوه به مدت بیشتر و همچنین با دمای بیشتری رست شوند، سطح اسید کلروژنیک آن‌ها کمتر می‌شود.

پس به طور کلی، رنگ روشن قهوه که نشان دهنده کمتر رست شدن آن است، نشان دهنده بیشتر بودن میزان اسیدیته آن نیز هست و بلعکس، هرچه که رنگ قهوه تیره‌تر باشد، اسیدیته آن نیز کمتر است.

برای آشنایی بیشتر با این مورد می‌توانید مقاله رست قهوه چیست را مطالعه کنید.

نوع دم‌آوری

دم‌آوری دومین مورد در لیست موارد تاثیرگذار بر روی میزان اسیدی بودن قهوه است. دم‌آوری قهوه به روش سرد، به میزان قابل توجهی میزان اسیدیته قهوه را پایین می‌آورد. از طرف دیگر، زمان دم‌آوری نیز بسیار تاثیرگذار است و هرچه دم‌آوری سریع‌تر انجام شود، اسیدیته قهوه بیشتر و هرچه زمان بیشتر باشد، اسیدیته کمتر خواهد شد.

میزان آسیاب دانه قهوه

هرچه که دانه‌های قهوه ریزتر آسیاب شوند، عصاره غلیظ‌تری ارائه می‌دهد و به دنبال آن، میزان اسید قهوه نیز افزایش پیدا می‌کند. پس اگر می‌خواهید میزان اسید قهوه را کاهش دهید، آن را درشت‌تر آسیاب کنید.

نوع قهوه

نژاد قهوه و همچنین مکان رشد آن نیز می‌تواند در میزان اسیدیته آن تاثیرگذار باشد. به طور مثال قهوه روبوستا اسیدیته کمتری نسبت به قهوه عربیکا دارد.

آیا اسیدیته قهوه خطرناک است؟

به طور کلی می‌توان گفت خیر. میزان اسیدیته قهوه برای افراد سالم و بدون بیماری‌های خاص اصلا خطرناک و مشکل ساز نیست، البته اگر در مصرف آن زیاده روی نشود.

اسیدیته قهوه برای افرادی که دارای مشکلات خاص گوارشی مانند رفلاکس اسید معده، زخم معده، سندروم روده تحریک پذیر و موارد مشابه هستند، ممکن است که مشکلاتی ایجاد کنند. بنابراین برای این افراد توصیه می‌شود که هیچ وقت قهوه را با معده خالی میل نکنند و تا جای ممکن اسیدیته قهوه را کاهش دهند.

همان‌طور که گفتیم، می‌توان با افزایش زمان دم‌آوری، انتخاب نوع قهوه مناسب و همچنین درشت آسیاب کردن قهوه، میزان اسیدی بودن آن را کاهش داد. در نظر داشته باشید که اگر مشکل شما بسیار حاد است، بهتر است که به طور کلی از خوردن قهوه اجتناب کنید و تا بهبودی کامل برای نوشیدن قهوه‌ی بعدی صبر کنید!

سخن پایانی

حال می‌دانیم که pH قهوه بین 4.85 تا 5.10 است و به همین دلیل می‌توان گفت قهوه اسیدی است. به طور کلی اسیدی بودن قهوه مشکلی برای سلامتی افراد ایجاد نمی‌کند، مگر آن‌که به صورت بی‌رویه مصرف شود. اما اگر شما جزو افرادی هستید که مشکلات خاص گوارشی مانند رفلاکس اسید و یا زخم معده دارید و احساس می‌کنید نوشیدن قهوه باعث وخیم‌تر شدن اوضاع می‌شود، بهتر است که از مصرف آن اجتناب کنید. اگر حس می‌کنید که نیاز است میزان اسید قهوه را کاهش دهید، راهکارهایی همچون افزایش زمان دم‌آوری، انتخاب قهوه‌های تیره‌تر و درشت آسیاب کردن دانه قهوه وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *