معرفی

بادی چیست یا همان جانمایه قهوه چیست؟

مهم نیست اهل کجا هستید و چه احساسی دارید، همیشه در خوردن یک فنجان قهوه، آرامش وجود دارد.

نوشیدن یک فنجان قهوه تازه و مطبوع، در هوای نسبتاً سرد عصر زمستانی، حس دلپذیری را برای هر کس می‌تواند به همراه بیاورد. هنگام نوشیدن قهوه غم و غصه را فراموش کنید و در لذت قهوه غرق شوید.

ایده‌های خوب با طوفان مغزی شروع می‌شوند و ایده‌های عالی با خوردن قهوه.

در این مقاله می‌خواهیم در مورد بادی قهوه صحبت کنیم و بدانیم که بادی یا همان جانمایه قهوه به چه معناست. ادامه مقاله را از دست ندهید.

بادی قهوه چیست؟

قهوه نوش‌های حرفه‌ای، هنگام سرو قهوه به بادی قهوه یا همان گیرایی دهانی قهوه توجه می‌کنند. هنگامی که جرعه اول قهوه را میل می‌کنید، متوجه می‌شوید که غلظت و تلخی قهوه در چه حد و اندازه است.

بادی قهوه نه یک نوع مزه است نه طعم. بلکه به حس سنگینی که قهوه در دهان ایجاد می‌کند بادی قهوه می‌گویند و یک مثال معروف وجود دارد که می‌گویند هنگامی که آب می‌خوریم و بعد شیر می‌خوریم، بعد از خوردن شیر احساس سنگینی بیشتری در دهانمان حس می‌کنیم. همین حس هم در مورد قهوه صدق می‌کند وقتی قهوه را دم می‌کنیم، تمام موارد آن در آب کاملاً حل نمی‌شود. مقداری از ذرات آن به صورت معلق در آب می‌ماند که هنگام خوردن روی زبان سنگینی می‌کند که به آن بادی قهوه می‌گویند.‌

باید به این موضوع اشاره کنیم که میزان بادی قهوه نیز همانند نوع قهوه، بسیار سلیقه‌ای است. در واقع نمی‌توان گفت، اگر بادی قهوه بیشتر باشد بهتر است یا اگر کمتر باشد.

معمولا افرادی که قهوه با رست لایت دوست دارند، مایل هستند که قهوه با بادی کمتر مصرف کنند و همچنین افرادی که قهوه با رست دارک یا مدیوم دوست دارند، تمایل دارند هنگام نوشیدن قهوه، آن سنگینی خاص را روی زبانشان حس کنند.

کدام قهوه بادی بیشتری دارد؟

عواملی بر میزان بادی قهوه تاثیر می‌گذارند. در اینجا می‌خواهیم چند مورد از این عوامل را با هم بررسی کنیم .

1. موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی که قهوه در آنجا کشت شده یکی از عوامل موثر در میزان بادی یا همان جانمایه قهوه می‌باشد. مثلاً آیا در ارتفاعات کشت شده یا نه. طبیعتا قهوه‌ای که در ارتفاعات کشت شده باشد با قهوه ای که در زمین‌های پست کشت شده است بسیار متفاوت خواهد بود.

2. میزان رست یا برشته شدن قهوه

اندازه رست یا برشته شدن قهوه و نوع دم کردن و گرفتن عصاره قهوه نیز یکی دیگر از عوامل مهم موثر بر میزان بادی قهوه است. معمولاً هر چه رست قهوه بیشتر باشد،  قهوه تلخ‌تر و تیره‌تر می‌شود و بر این اساس میزان بادی آن نیز بیشتر است. پس هر چه سرد کردن دانه‌های قهوه را دیرتر انجام دهیم، قهوه با بادی بیشتری داریم.

3. نوع خود قهوه

نوع خود قهوه، به اندازه بادی قهوه تاثیر می‌گذارد.

قهوه هایی که غلیظ تر و سنگین تر هستند، چون چربی و پروتئین قهوه نیز بیشتر است، بادی بیشتری نیز دارند.

دانه‌های قهوه از هر نوع و نژادی باشند، یکی از علت های میزان بادی آنها میزان رست آنها می باشد. هرچه رست و برشته شدن دانه های قهوه بعد از ترک اول بیشتر باشد، بادی یا جانمایه قهوه نیز بیشتر می‌شود. چون روغن دانه‌های قهوه به علت رشد زیاد بیرون می‌زند و این روغن هنگام نوشیدن در دهان احساس میشود.

انواع نژاد قهوه و بادی آن‌ها

چند نژاد قهوه داریم که معروف‌ترین آن‌ها، عربیکا و روبستا هستند.

بعضی ها معتقد هستند که قهوه رست شده و آسیاب شده روبوستا جانمایه بیشتری را دارد. چون آنها این نوع قهوه را اصیل‌تر می‌دانند. چون قهوه روبستا تلخ‌تر است و کافئین بیشتری دارد.

بعضی‌ها عکس این عقیده را دارند و قهوه عربیکا را جانمایه‌ دارتر می‌دانند ولی متخصصان قهوه برای اینکه مشتریان لذت بیشتری ببرند، توصیه می‌کنند، ترکیب دو نوع قهوه را استفاده کنیم. یعنی درصدی از عربیکا و درصدی از روبستا. تا طعم تلخ روبستا با ترشی عربیکا ترکیب شود و طعم مطبوعی به ما دهد.

نکاتی درباره سرو و دم کردن قهوه

هنگام سرو یا دم کردن قهوه، بهتر است قهوه جوش یا دستگاه قهوه ساز را روی حرارت ملایم قرار دهیم تا به قول مادربزرگ‌ها خامه‌ی قهوه بیرون بزند.

خامه قهوه یا همان چربی قهوه بعد از گرم شدن قهوه آرام آرام نمایان می‌شود و با توجه به درجه رست قهوه رنگ آن فرق دارد. برای اطلاع از اینکه رست قهوه چیست و انواع آن کدامند مقاله مربوطه به آن را از دست ندهید. هرچه قهوه برشته تر باشد رنگ خامه قهوه تیره‌تر است و بادی آن نیز بیشتر است.

توصیه می‌شود هنگام نوشیدن قهوه مقداری آب نیز در  کنار فنجان سرو قهوه همراه داشته باشید و ابتدا جرعه آب بنوشید، سپس قهوه را نوش جان کنید تا کاملا طعم مطبوع قهوه و جانمایی آن را احساس کنید و از آن لذت ببرید.

سخن پایانی

در آخر باید به این موضوع اشاره کنیم که هر چه میزان برشته کردن و رست قهوه بیشتر باشد، میزان بادی یا جانمایه آن نیز بیشتر است. پس اگر می‌خواهید سنگینی قهوه را روی زبان خود احساس کنید، توصیه می‌شود، آن را خوب برشته کنید و اگر تمایلی به احساس بادی قهوه ندارید، آن را کمتر برشته کنید و در هر حالت بستگی به سلیقه خودتان از نوشیدن آن نهایت لذت را ببرید و انرژی بگیرید. در هرمان کافی انواع قهوه با سلیقه مورد پسند شما موجود است. هرمان کافی با قیمت رقابتی و کیفیت بالا یکی از بهترین‌ها در این حوزه می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *